26 чэрвеня

ПРАГРАМА   ФЕСТЫВАЛЮ 10 lat: jednoczy nas przyjaźń

       11.00 — 12.00 – служба ў касцёле Найсвяцейшай Дзевы Марыі і Святога Яна  Непамука.

       12.00-13.00 – горад майстроў “Народная творчасць – крыніца натхнення”:

  • фотавыстава “10 гадоў. Сяброўства нас яднае”;
  • персанальная выстава Артура і Наталлі Мядзелка “Бераставіцкія ваколіцы”;
  • кніжна-ілюстрацыйная выстава “Польская культура на фоне сацыякультурнай прасторы Беларусі”;

      13.00 – 13.30 – урачыстае адкрыццё фестывалю польскай культуры і побыту

      “ЭЙСМАНТАЎСКІ ФЭСТ”.

– 14.30 – канцэртная праграма Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь, ансамбля песні, музыкі і танца “Белыя росы” (г.Гродна).

             Эйсмантаўскі падворак шчыра запрашае:

      15.00 – 16.00 – дэгустацыя страў польскай кухні;

      15.20 – 16.00 — выступленне народнага ансамбля народнай песні “Бераставіцкія музыкі”,

      майстар-клас па побытавым танцам “Танчым з асалодай!”,

     16.00 – 17.30 – дзіцячы гульнёвы падворак;

     19.00 – 20.30 – канцэрт удзельнікаў аматарскай творчасці ДУК “Бераставіцкі раённы

      цэнтр культуры і народнай творчасці”;

     21.00 – 23.00 – выступленне кавер-гурта “Beach Boogie Band ” (г.Гродна)

     23.00 – святочны салют.

 

 молодечно

ПРАГРАМА

ХХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі

“МАЛАДЗЕЧНА – 2021”,

прысвечанага 20-годдзю фестывалю

11 – 12 чэрвеня 2021 года

 

Першы дзень – 11 чэрвеня

Гарадскі парк – агароджа парка ўздоўж вул.Вялікі Гасцінец

 

Арт-праект “Фестывальны шлях” – размяшчэнне банераў, якія адлюстроўваюць яскравыя моманты з гісторыі фестывалю

Вуліцы горада, плошчы, гарадскі парк

 

Праект “Роднае слова” – размяшчэнне на білбордах, інфармацыйна-рэкламных стэндах вершаваных радкоў паэтаў-класікаў, сучасных творцаў аб родным слове

Выставачная зала Палаца культуры

1000

Выстава “Фестываль. Духоўнасць. Культура”

Канцэртная зала Палаца культуры

1030

ІІ тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу    маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні

1500

III тур рэспубліканскага этапу Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні ў суправаджэнні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”

Пляцоўкі – Цэнтральная плошча, вул. Прытыцкага

1200

#Творчы квартал Міншчыны”

Мінскі абласны тэатр кукал “Батлейка”

1200

Спектакль”Казкі з куфэрка” для дзяцей малодшага ўзросту

Мінскі абласны   краязнаўчы музей

1230

“Спявак культуры края” персанальная выстава скульптара, уражэнца Мінскай вобласці, лаурэата Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь Аляксандра Фінскага

Канцэртная зала Маладзечанскага музычнага каледжа імя М.К.Агінскага

1300

“Гісторыя і сучаснасць. Музычныя інструменты розных эпох” – аўтарскі праект кампазітара Дзмітрыя Лыбіна

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

1500

Канцэртная праграма “Маладзечна – творчы горад”

Малая зала Палаца культуры

1500

Праект “Асоба эпохі” – творчая сустрэча з народным артыстам Беларусі Леанідам Захлеўным

Канцэртная зала Маладзечанскага музычнага каледжа імя М.К.Агінскага

1600

Канцэртная праграма “Музыка беларускіх кампазітараў” народнага духавога аркестра Маладзечанскага музычнага каледжа
імя М.К.Агінскага

КУП “Тэлевізійная вяшчальная сетка” тэлепраграма “МКТБ”

1700

Тэлеперадача “У аб’ектыве” з удзелам творчых асоб Беларусі

Мінскі абласны драматычны тэатр

1700

Спектакль “На другі дзень Семухі”

Касцёл святога Іосіфа

1800

Канцэрт беларускай духоўнай музыкі ў рамках культурна-адукацыйнага праекта “Музыка беларускіх кампазітараў – пакаленню XXI стагоддзя” ў выкананні харавога ансамбля “Concertino” Беларускага саюза кампазітараў

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

1900

Парад духавых аркестраў “Фанфары Міншчыны”

Амфітэатр

2130

Урачыстае адкрыццё ХХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2021”

Узнагароджванне лаўрэатаў Нацыянальнага конкурсу маладых выканаўцаў беларускай эстраднай песні.

Канцэрт “Талака”, прысвечаны творчасці класіка беларускай літаратуры Уладзіміра Караткевіча і генія беларускай песні Ігара Паляводы, у выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

 

Феерверк

Амфітэатр

2330

Дыскатэка

 

Другі дзень – 12 чэрвеня

Канцэртная зала Маладзечанскай ДШМ

1030

Канцэрт акадэмічнай музыкі “У гонар беларускай музычнай будучыні” творчых калектываў Заслужанага калектыву “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Канцэртная зала Палаца культуры

1100

Гала-канцэрт “Маладзічок” запальвае зоркі” лаўрэатаў
IX адкрытага конкурсу юных выканаўцаў эстраднай песні “Маладзічок – 2021”

Мінскі абласны драматычны тэатр

1100

Спектакль “Проста МяфаМінскага абласнога драматычнага тэатра

Пляцоўка – Гарадскі парк

1200

"Мой АРТ-ГОРАД" – мастацкі пленэр

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

1200

Канцэртная праграма “Колер маёй краіны”

Флэш-моб, акцыя “Колер маёй краіны”, канцэртная праграма дзіцячых калектываў Маладзечанскага раёна

Пляцоўкі –Цэнтральная плошча", вул. Прытыцкага

1200

#Творчы квартал Міншчыны”

Пляцоўка ля кінатэатра “Радзіма”

1300-2000

 

Канцэртная праграма вакальнага, харэаграфічнага і цыркавога мастацтва “#Творчы Molo”

Пляцоўка інтэрактыўных гульняў і дзіцячай творчасці “Пабудуй кардонны горад”

Фотавыстава “#CitiArt Molo”

Фотазона “#Закаханы Molo”

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

1400

Канцэртная праграма творчых калектываў Мінскай вобласці

Зала ўрачыстасцяў Палаца культуры

1400

“Суразмоўцы” інтэрв’ю з вядомымі асобамі. Аўтарская папулярная праграма тэлеканала “Беларусь 3” пісьменніка, заслужанага дзеяча культуры Рэспублікі Беларусь Навума Гальпяровіча

Канцэртная зала музычнага каледжа імя М.К.Агінскага

1500

“Сімфанічная   рапсодыя” – беларуская музыка розных эпох
у выкананні творчай моладзі

Пляцоўка – Гарадскі парк

1500

“Тэрыторыя дзяцінства” – канцэртна-забаўляльная пляцоўка. для дзяцей

Малая зала Палаца культуры

1600

Музычна-паэтычная   гасцёўня “Святло Радзімы. Радасць Перамогі” з удзелам беларускіх паэтаў, дзеячаў культуры
і мастацтва Беларусі, фіналістаў рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

1630 – 2130

Канцэртная праграма творчых калектываў Віцебскай, Брэсцкай, Гродзенскай, Гомельскай і Магілёўскай вобласці і г.Мінска

Канцэртная зала Палаца культуры

1700

Спектакль “Паўлінка” Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы

Чысцінскі сельскі дом культуры

1700

Новая канцэртная праграма ў выкананні Заслужанага калектыву Рэспублікі Беларусь “Нацыянальны акадэмічны канцэртны аркестр Беларусі”. Мастацкі кіраўнік і галоўны дырыжор – народны артыст Беларусі, лаўрэат Дзяржаўнай прэміі Рэспублікі Беларусь, лаўрэат прэміі Саюзнай дзяржавы, прафесар Міхаіл Фінберг

Пляцоўка-сквер дэкаратыўна-паркавых скульптур “Вернісаж камянеў” ля Палаца культуры

1800

Паэтычная пляцоўка з удзелам беларускіх паэтаў

Пляцоўка – Гарадскі парк

1800

RTBattle" – маладзёжная крэатыўная прастора

Амфітэатр

2130

"Маладзечна – насустрач шлягерам" – гала-канцэрт закрыцця ХХ Нацыянальнага фестывалю беларускай песні і паэзіі “Маладзечна – 2021”

Музычнае прадстаўленне з удзелам зорак беларускай эстрады, пераможцаў конкурсу маладых выканаўцаў розных гадоў

13 чэрвеня

Канцэртная зала Палаца культуры

1800

"Прысвячэнне песняру" – канцэрт Беларускага Дзяржаўнага ансамбля "Песняры" да 80-годдзя заснавальніка ансамбля народнага артыста СССР Уладзіміра Мулявіна

 

На працягу двух фестывальных дзён будуць працаваць:

 

Пляцоўка – Цэнтральная плошча

11.00–21.00 “Беларускі пачастунак” – выстава-продаж тавараў народнага спажывання

Вуліца Прытыцкага

12.00–20.00 “Горад майстроў” – экспазіцыя дэкаратыўна-прыкладнога і выяўленчага мастацтва

 

Пляцоўка “Цяністая зона вай-фай і падзарадкі”

Гульнёвыя атракцыёны, батуты, продаж салодкай ваты, папкорну, марожанага і інш.

На працягу ўсяго фестывалю будзе арганізавана відыаздымка момантаў фестывалю, флэш-моба “Колер маёй краіны”

Подкатегории

© 2016-2021 Берестовицкий районный центр культуры и народного творчества